i

Багатофункціональний центр «Примор’є»

Локація: Маріуполь, Україна
Тип: Багатофункціональний центр
Площа: 17 500 м2
Архітектори: Олексій Образцов, Антоніна Коновалова, Валерій Файзулін,
Антоніна Образцова, Світлана Іванча, Тетяна Кужельна
Конструктор: Вікторія Фомкина
Підрядник: ТОВ «АНМ-БУД»
Проектування і будівництво: 2004-2020
Фото: Andrey Avdeenko photographer

 

Багатофункціональний комплекс знаходиться на в’їзді в курортну зону, розташовану вздовж берега Азовського моря. Це місце перетину п’яти міських вулиць, що зв’язують різні частини Маріуполя. Будівництво першої черги торгового центру в 2005 році дало поштовх до розвитку прилеглої території. Нова будівля пов’язана з ним в єдиний комплекс. Його будівництво дозволило перетворити дану територію в повноцінний громадський центр, до складу якого входять підприємства торгівлі, побутового обслуговування, громадського харчування, спортивно-оздоровчий центр, офісні та клубні приміщення.

На рішення фасадів комплексу надихнув дизайн тільняшки моряка. Сірі непрозорі смуги облицювання формують ефектну сучасну форму будівлі. Дзеркальні вікна відображають навколишнє середовище та візуально з’єднують новий об’єкт зі сформованим оточенням в денний час. Увечері через стрічкове скління помітна активна діяльність користувачів комплексу. Похилі, ніби танцюючі, колони на розі будівлі орієнтовані на транспортну розв’язку. Консольний обсяг великим вікном націлений на центральну частину міста.

Об’єкт став фотосценою для підготовки матеріалів експозиції «Відкладені мрії» до виставки Time Space Existence в рамках Бієнале у Венеції 2018, в якій брала участь наша команда. Експозиція була присвячена замороженим та кинутим будівництвам на прифронтових територіях на сході України. Завершення будівництва багатофункціонального центру вселяє оптимізм в наші серця і доводить, що навіть відкладені мрії можуть здійснюватися.